archiwum

08.04.2010 r.
XX Ogólnopolskie Forum Szkół Katolickich

Aby szkoła była środowiskiem rozwoju w prawdzie i miłości
Wskazania dla szkoły katolickiej

1. Szkoła katolicka jest wspólnotą, drugim domem.
Jej cechą charakterystyczną jest tworzenie atmosfery ożywionej ewangelicznym duchem miłości i wolności. Budowanie wspólnoty jest zadaniem wszystkich jej członków:

 • dyrektora,
 • każdego nauczyciela,
 • każdego ucznia,
 • rodziców,
 • innych pracowników.
 • 2. Każdy członek wspólnoty szkoły:

 • posiada wielką godność i wielkie powołanie dzięki Chrystusowi, który go odkupił,
 • jednocześnie jest słabym - grzesznym człowiekiem, który potrzebuje pomocy, aby osiągnąć pełna dojrzałość.

 • Wychowanie, kształcenia, wzajemne relacje i zarządzanie szkołą służa rozwojowi ucznia i nauczyciela i uczą postawy służby.

  3. Szkoła katolicka wychowuje i formuje ucznia i nauczyciela oraz rodziców do pełni osobowego rozwoju, według zamysłu Bożego.
  Uczeń i nauczyciel oraz rodzice kształtują swą postawę:

 • przez modlitwę, w osobistym przylegniąciu do Chrystusa,
 • przez czytanie i rozważanie Słowa Bożego, w tym nauczaniu Kościoła,
 • korzystając z organizowanych form dokształcania, wychowania i formacji.
 • Jasna Góra, 5 grudnia 2009r.

  20.11.2009 r.
  Pielgrzymki do Rzymu
  W 2009 roku społeczność naszych szkół dwukrotnie brała udział w organizowanych przez Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich pielgrzymkach do Włoch. Pierwsza odbyła się w dniach 29 marca - 06 kwietnia, druga w dniach 10 - 18 pażdziernika. Oprócz Rzymu i Watykanu, uczestnicy zwiedzali również: Wadowice, Padwę, Monte Cassino, Manopello, Loreto, Wiedeń i Kraków. Celem tych podróży było przygotowanie młodzieży do zorganizowania Klubów papieskich, mających za zadanie, utrzymanie w pamięci i przekazywanie nauk o Janie Pawle II. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję zwiedzić zabytki Rzymu tj. Koloseum, Forum Romanum, Bazylikę św.Pawła za Murami, Kapitol, Bazylikę św.Jana w Lateranie, Bazylikę Matki Bożej Większej. Obowiązkowym punktem pielgrzymki była modlitwa przy grobie Jana Pawła II i zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra. Z okazji Dnia Papieskiego i Rocznicy śmierci Jana Pawła II nasi pielgrzymi uczestniczyli w Mszy św. odprawianej przez papieża Benedykta XVI. Swoją Rzymską przygodę na fotografiach uwiecznili p. Tomasz Trzaskacz i Karol Bieniek - uczeń klasy III.
    zobacz foto

  09.11.2009 r.
  91 rocznicza odzyskania niepodległości
  Z okazji Święta Niepodległości, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Młodzież Liceum przedstawiła spektakl teatralny oparty na motywach fragmentu III cz. "Dziadów" Adama Mickiewicza.

  07 - 08.11.2009 r.
  Dni Skupienia Klubów Jana Pawła II - Łagiewniki.
  W dniach 7 i 8 listopada społeczność naszych szkół brała udział w Dniach Skupienia Klubów Jana Pawła II, które odbyły się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Uczestniczyliśmy w zorganizowanych zajęciach, wykładach, spotkaniach i koncertach. Wieczorem modliliśmy się na Mszy św. prosząc o szybką beatyfikację Jana Pawła II. W drodze do Krakowa odwiedziliśmy Sanktuarium Świętej Anny k/ Częstochowy i ruiny zamku w Ogrodzieńcu. W drugim dniu wycieczki zwiedziliśmy Sanktuarium Pasyjno - Maryjne - Klasztor oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po Mszy Świętej spacerowaliśmy Dróżkami Matki Boskiej i Jezusa. Zwiedzaliśmy również Kraków - Kościoły Na Skałce, Św. Katarzyny, Św. Franciszka i Mariacki, Sukiennice i krakowski rynek..   zobacz foto

  18.10.2009 r.
  25 rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki
  W dniu dzisiejszym społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy Śwętej, w Klasztorze oo. Bernardynów z okazji 25 rocznicy męczeńskiej śmierci Księdza Jerzego Popiełuszki.   zobacz foto

  19.10.2009 r.
  Wycieczka do Warszawy
  Uczniowie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego wyjechali do Warszawy. Program wycieczki obejmował zwiedzanie gmachu Sejmu RP i udział w uroczystościach upamiętniających 25 rocznicę męczeńskiej śmierci Księdza Jerzego Popiełuszki - Kapelana Solidarności, które odbyły się w Kościele pw.
  Św. Stanisława Kostki na Żokiborzu. Wycieczka odbyła się dzięki uprzejmości posła na Sejm RP p. Antoniego Maciarewicza i Zarządu Regionu "Solidarność" w Piotrkowie Trybunalskim.   zobacz foto

  16.10.2009 r.
  Powitanie obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej
  Społeczność naszych szkół uroczyście powitała Obraz Matki Boskiej Jasnogórskiej, który w dniu dzisiejszym odwiedził parafię pod wezwaniem Św. Jacka w Piotrkowie Trybunalskim.   zobacz foto

  16.10.2009 r.
  Dzień Papieski i Święto Patrona Szkoły
  W dniu dzisiejszym z okazji Dnia Papieskiego i Święta Patrona Szkół SPSK Piotrków uczestniczyliśmy w mszy św. w Klasztorze oo. Bernardynów. Po mszy delegacja naszych szkół złożyła kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.
  Jesnocześnie w auli odbyło się odsłonięcie wystawy fotograficznej
  pt. "RZYM - KWIECIEŃ 2009". Jest to foto dokumentacja pielgrzymki społeczności SPSK do Rzymu i Watykanu, w której uczestniczyli uczniowie
  i nauczyciele z naszej szkoły.

  14.10.2009 r.
  Dzień Edukacji Narodowej

  Uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów oraz msza św. w Kościele pw. Św. Jacka w intencji wszystkich pracowników oświaty - uświetniły obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszych Szkołach.

  01.09.2009 r.
  Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2009 / 2010
  Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Jacka rozpoczeliśmy nowy rok szkolny.
  Po mszy, na uroczystej akademii p. Dyrektor przywitała uczniów, rodziców
  i kadrę pedagogiczną.