aktualności

20.01.2015 r.
1 % PODATKU NA RZECZ SZKOŁY SPSK W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz rozwoju naszej placówki. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczamy na drobne remonty w szkole, doposażenie sal i bieżące potrzeby.
Pismo Dyrektor SPSK w Piotrkowie
Ulotka 1% na rzecz Szkoły SPSK W Piotrkowie

19.12.2014 r.
JASEŁKA

19 grudnia w Katolickim Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich
w Piotrkowie Trybunalskim
miała miejsce szczególna uroczystość. Od wczesnych godzin porannych uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali wieczerzę wigilijną. Każdy przyniósł domowe potrawy wigilijna. Nie zabrakło pierogów z grzybami, śledzików, sałatek i pysznych ciast. W całej szkole panowała niesamowita, świąteczna atmosfera.
O godzinie 11.00 rozpoczęły się Jasełka "W małym Świętym Dziecku Bóg daje nam zbawienie". Na scenie pojawiła się Święta Rodzina i chór aniołów. Anioły tańczyły, rozsypując płatki śniegu i śpiewając dawne, nieco zapomniane już, ale jakże piękne kolędy. Po występach wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Czas upłynął w atmosferze wzajemnej życzliwości, składania życzeń i śpiewania kolęd.

11.11.2014 r.
96. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku przypada 96. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W dniu 12 listopada 2014 r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony tym wydarzeniom. Uroczystość z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie klas I- III. pod kierunkiem pani Katarzyny Matyjaszewskiej. Uczniowie przedstawili sytuację polityczną XIX i XX wieku oraz proces odzyskiwania niepodległości przez naród polski. Podczas występów nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych. Interpretacje pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

14.10.2014 r.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2014

13 października 2014 obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej.
Cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, gdzie odbył się uroczysty apel z udziałem uczniów klas I - III pod kierunkiem pani Moniki Oleksiewicz. Po części artystycznej Pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowała za trud włożony w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz odczytała słowa nadesłane przez Prezes SPSK, panią Violettę Błasiak.

01.09.2014 r.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2014 - 2015

Mszą Świętą, powitaniem przez Dyrekcję i spotkaniami z wychowawcami rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/2015.
Pani Dyrektor odczytała wszystkim list przekazany do szkół SPSK przez Panią Prezes - Violettę Błasiak.