aktualności

24.06.2016 r.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

W dniu 24 czerwca uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. Świętego Jakuba rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Na terenie szkoły odbyła się uroczysta akademia, podczas której nasi absolwenci pożegnali swoich młodszych kolegów i całe grono pedagogiczne oraz przekazali opiekę nad Sztandarem Szkoły.
Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła świadectwa i nagrody. Po złożeniu uroczystych życzeń wakacyjnych uczniowie udali się na długo wyczekiwany odpoczynek.

16.06.2016 r.
OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA SZKÓŁ SPSK NA JASNĄ GÓRĘ

W dniu 16 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli
w XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Szkół SPSK na Jasną Górę. Podczas wspólnej Eucharystii nastąpiło odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski oraz Akt Zawierzenia Szkół Maryii. Następnie wszyscy uczestnicyli w koncercie muzycznym zespołu "Sąsiedzi", po czym nastąpiło wręczanie nagród laureatom konkursu plastycznego i literackiego. Po tym wszystkim nastąpiło Rozesłanie Pielgrzymki Szkół SPSK.

01.06.2016 r.
DZIEŃ DZIECKA

W dniu 1 czerwca uczniowie zorganizowali grilla dla całej wspólnoty szkolnej,
chcąc w ten sposób uczcić Dzień Dziecka. Oprócz smacznego posiłku, zorganizowano szereg zabaw, gier i konkursów sportowych, angażujac do uczestnictwa również nauczycieli. Wspólne świetowanie miało na celu zintegrowanie całej wspólnoty szkolnej.
Zabawie nie było końca ... .

29.04.2016 r.
I MIEDZYSZKOLNY KONKURS TAŃCA "TAŃCZ NIE ŻAŁUJ PODŁOGI"
Dzisiaj w Katolickim Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim, odbył się I Międzyszkolny Konkurs Tańca pt."Tańcz nie żałuj podłogi".
Na konkurs zgłosili sie soliści, duety i zespoły ze szkół podstawowych, z terenu Piotrkowa.
W kategorii solistów występowali:
 • Oliwia Gałwa
 • Natalia Woźniakowska
 • Patrycja Zajac
 • Jessica Hale
W kategorii duet:
 • The Best Of The Friends
 • Nala
 • Good Girl
W kategorii zespół:
 • Let's dance
 • Black Stars
 • Pompa Team
Po występach wszystkich wykonawców, Jury przyznało następujące nagrody:
  I MIEJSCE - OLIWIA GAŁWA - SP NR 13
  II MIEJSCE - NATALIA WOŻNIAKOWSKA - ZSG NR 1
  III MIEJSCE - ZESPÓŁ BLACK STARS - ZSG NR 1
  WYRÓŻNIENIE - PATRYCJA ZAJĄC - SP NR 13
Publiczność swoją nagrodę przyznała Oliwii Gałwie reprezentującej SP Nr 13.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na II edycję konkursu
w 2017 roku.

11.03.2016 r.
I MIEDZYSZKOLNY KONKURS TAŃCA

Katolickie Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Piotrkowa Trrybunalskiego
i powiatu na I Międzyszkolny Konkurs Tańca pt. "Tańcz nie żałuj podłogi".
Konkurs odbędzie się 29.04.2016r.(piątek) o godz. 10.00 w Katolickim Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Piotrkowie Tryb., ul. Wolborska 48. Więcej informacji w załączonym regulaminie konkursu.
Pismo Dyrektor SPSK w Piotrkowie
Regulamin konkursu

11.01.2016 r.
1 % PODATKU NA RZECZ SZKOŁY SPSK W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz rozwoju naszej placówki. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczamy na drobne remonty w szkole, doposażenie sal i bieżące potrzeby.
Pismo Dyrektor SPSK w Piotrkowie
Ulotka 1% na rzecz Szkoły SPSK W Piotrkowie

22.12.2015 r.
JASEŁKA

22 grudnia 2015r. w ostatni dzień szkoły przed przerwą świąteczną, w naszym gimnazjum, odbyły się jasełka. Nasi gimnazjaliści pod opieką p. Moniki Oleksiewicz zaprezentowali nam montaż słowno - muzyczny, pt. "Bóg się rodzi". Z tej okazji uczniowie z klas 1, 2 i 3 wspaniale odegrali swoje role: trzej królowie dostojnie kroczyli z darami a pasterze doglądali ogniska. Całości dopełniły piękne kostiumy oraz dekoracja. Na zakończenie występu Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne:

Niech te święta Bożego Narodzenia przyniosą nam wiele radości,
Niech uśmiech zagości w domach,
Niech ogarnie nas ciepło wigilijnej świecy,
a jej blask zamieni się w żywe iskierki w oczach,
Niech samotność odejdzie w niepamięć,
Niech zima otula nas białym puchem, jak ciepły koc przy kominku,
Niech bieluteńkie gwiazdeczki
skrzypią wesoło pod naszymi butami
na wieczornym spacerze.
Niech dobry Bóg namaluje szczęście na naszych twarzach,
Niech miłość dotyka nas delikatnie, lecz bez ustanku,
Niech marzenia płyną wysoko w górę i spełniają się...


Po jasełkach uczniowie przeszli do swoich klas, gdzie wspólnie z wychowawcami podzielili się opłatkiem, zjedli przygotowane wcześniej wigilijne potrawy oraz rozpakowali prezenty. Tradycyjnie już w dniu wigilii szkołę odwiedzili goście,
a mianowicie rodzice. W tym wyjątkowym dniu w szkolnych murach naprawdę czuć rodzinną atmosferę.

11.11.2015 r.
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 2015

10 listopada, w naszym Gimnazjum, odbyła się uroczystość z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uświetnili obchody 11 Listopada programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. Katarzyny Matyjaszewskiej. Nad dekoracjami i rekwizytami czuwała młodzież
wraz z p. Matyjaszewską . Były białe róże i symboliczny znicz. Pamięć minionych dni
i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności "Białe róże", "My, pierwsza brygada". Ideą apelu było przypomnienie bezimiennych bohaterów walki o niepodległość, a potem wolność. Podkład muzyczny doskonale współgrał z nucącym gremium. Uczniowie przedstawili historię rozbiorów Polski oraz uzyskiwania niepodległości. Wzruszający obraz uzupełniał krótki komentarz narratora. Artyści i organizatorzy spektaklu zebrali zasłużone brawa. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska - nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy: "Za wolność Waszą i Naszą".

16.10.2015 r.
DZIEŃ PAPIESKI 2015

HABEMUS PAPAM (Mamy Papieża)
Pośród niesnasków - Pan Bóg uderza w ogromny dzwon,
dla Słowiańskiego oto papieża otwarty tron (...)
Na jego pacierz i rozkazanie nie tylko lud -
jeśli rozkaże - to słońce stanie, bo moc - to cud.
A trzebaż mocy, byśmy ten pański dźwignęli świat...
Więc oto idzie Papież Słowiański,ludowy brat... (...)


Dnia 16 X 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Papieskiego pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny". W trakcie uroczystości przedstawiono prezentację, która przypomniała fragmenty z życiorysu Karola Wojtyły,
a później Jana Pawła II. Uczniowie w pełnym skupieniu, ciszy i zadumie śledzili najważniejsze momenty z życia naszego rodaka, a jednocześnie patrona naszej szkoły. Nie obyło się bez wzruszeń i łez.
Całość uroczystości wzbogaciła wystawa książek poświęconych Janowi Pawłowi II,
a w szczególny nastrój wprowadziła nas ulubiona pieśń Papieża pod tytułem "Barka", którą wspólnie wykonali wszyscy uczniowie i nauczyciele. Wspomnienie o Ojcu Świętym Janie Pawle II ożyło na nowo w naszych umysłach i sercach.

14.10.2015 r.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela, jako Dzień Nauczyciela. Od 1982, na mocy ustawy – Karta Nauczyciela, obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.
Dzień Edukacji Narodowej, w Naszej Szkole, jest obchodzony uroczyście. To czas okazywania wielkiego szacunku, w tak trudnej pracy, nauczycielom i pracownikom szkoły. 13 października 2015r., o godzinie 11.30, rozpoczęło się przedstawienie, przygotowane przez Panią Monikę Oleksiewicz i uczniów klas gimnazjalnych. Uczniowie, w trakcie trwania spektaklu, wręczali nauczycielom i pracownikom administracji piękne róże. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor, Lilianna Ochrońska, przeczytała piękne życzenia od Zarządu Szkół SPSK oraz podziękowała nauczycielom za trud włożony w naukę i wychowanie. Czas życzeń i radosnej atmosfery dobiegł końca.

01.09.2015 r.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2015 - 2016

Mszą Świętą, powitaniem przez Dyrekcję i spotkaniami z wychowawcami rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016.
Pani Dyrektor odczytała wszystkim list przekazany do szkół SPSK przez Panią Prezes - Violettę Błasiak.