historia szkoły

Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęły działalność w 2004 roku jako jedne z pierwszych niepublicznych szkół w naszym mieście. Zostaliśmy przyjęci w poczet szkół katolickich na mocy dekretu wydanego przez arcybiskupa Władysława Ziółka.

 • 19 listopada 2004 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła Msza. Św. koncelebrowana w Kościele pod wezwaniem św. Jacka, której przewodniczył ks. bp Ireneusz Pękalski. W czasie Mszy Św. nastąpił również akt zawierzenia szkół opiece Matki Bożej. W uroczystości wzięli udział: dyrekcja, grono pedagogiczne, młodzież Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego, przedstawiciele władz oświatowych i miejskich. Przybyli również przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich organu prowadzącego szkoły oraz księża z piotrkowskich parafii.
 • 16 października 2005 r. przeżywaliśmy najważniejszą uroczystość w swojej dotychczasowej historii - nadanie imienia. Na przewodnika uczniów Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego wybrano Jana Pawła II. W tym dniu odbyła się uroczysta Msza Św. w pełni przygotowana przez społeczność nauczycielską i uczniowską. Słowo Boże wygłosił ks. bp. Ireneusz Pękalski. Uczestnictwo we Mszy Św. było ogromnym przeżyciem dla zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, młodzieży i rodziców. Po Mszy Św. przeszliśmy do budynku szkoły przy ul. Stronczyńskiego 1. Zebranych gości powitała pani dyrektor mgr Wiesława Olejnik, która przedstawiła krótko historię szkoły i uzasadniła wybór patrona. Następnie głos zabrał prezydent Krzysztof Chojniak, który stwierdził, że nasza placówka wpisała się mocno w klimat środowiska i ma w nim znaczącą rolę. Uwieńczeniem dzieła było przedstawienie przygotowane przez młodzież Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Nosiło ono tytuł "Nie lękajcie się". Był to montaż słowno - muzyczny poświęcony przesłaniu Jana Pawła II.
 • W drugą rocznicę śmierci naszego patrona przeżywaliśmy kolejną ważną uroczystość - poświęcenie Sztandaru Szkoły. Ten dzień pozostanie na długo w pamięci uczestników.
 • W historię szkoły wpisało się wiele wydarzeń, tworzących jej niepowtarzalny klimat. Wśród nich wyróżnić można:

 • - 10-12.04.2005 r. - Festiwal Kultury Regionalnej
  - marzec 2007 r. - Misterium Męki Pańskiej w kościele pp Dominikanek
  - 2007 r. - Pielgrzymka do Ostrej Bramy w Wilnie
  - Szkolna Wigilia, Rekolekcje Adwentowe i Wielkopostne
  - Pielgrzymki szkół SPSK na Jasną Górę
  - Pielgrzymki szkół SPSK do Rzymu
  - Dni Skupienia.
 • Przez sześć lat istnienia w szkole dokonało się wiele istotnych zmian dotyczących budynku: zmieniono dach, wyremontowano salę gimnastyczną, odnowiono łazienki, utworzono pracownie przedmiotowe oraz bibliotekę.
  Na bieżąco współpracujemy z:
  - Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną
  - Miejskim Ośrodkiem Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
  - Pomarańczową Linią
  - Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.
  Celem szkoły jest partnerstwo z rodzicami w wychowaniu i kształceniu ich dzieci. Wspieramy uczniów w ich indywidualnym rozwoju. Pomagamy im odkrywać zdolności i wskazujemy możliwości ich wykorzystania.
 •